Sağlık Turizmi İçin Neden Türkiye?

Türkiye’nin, sağlık turizmi için tercih edilmesinin sebebi sadece kur farkından dolayı ekonomik olması veya dünya kalitesinde sağlık hizmeti sunması değildir. Türkiye; zengin tarihi, eşsiz doğası ve misafirperver insanı sayesinde zaten turizm alanında bir dünya markasıdır. Bunun bize artısı ise sağlık turizmi için gelen misafirlerimizin sadece dişlerini yaptırmak için değil ayrıca bu seyahati bir tatil fırsatına dönüştürebilecekleri anlamına gelmektedir.

Sağlık Turizmi İçin Neden Eskişehir?

Türkiye’nin Avrupai şehri olarak anılan Eskişehir, İstanbul ve Ankara’nın ortasında yer alması ve yüksek hızlı trenle (YHT) bu şehirlere 1-2 saatlik yolculuklarla ulaşılabilmesi sayesinde turizm açısından oldukça avantajlı bir konumdadır. Birçok araştırma kuruluşunun raporunda da dünyanın en güvenli şehirleri arasında gösterilmektedir. Şehrin ortasından geçen Porsuk çayı, Tarihi Odunpazarı evleri, Eskişehir balmumu müzesi, Sazova parkı, Kent park, Frig vadisi, Arkeoloji müzesi ve daha birçok turistik alan sayesinde burada vakit nasıl geçer anlaşılmaz. Her yaşa hitap eden Eskişehir, çocuklar için hayvanat bahçesi, masal parkları ve bilim merkezlerine sahipken; gençler için kafeler, bolca konserlerin düzenlendiği eğlence mekanları ve sosyal alanları barındırmaktadır. Sakinliği arzulayan misafirler için ise kaplıcalar, mesire alanları ve kültür parkları sizleri beklemektedir.

Daha Önce Hiç Türkiye’ye, Eskişehir’e Gelmedim. Nasıl Gelebilirim?

Türkiye’ye konumu itibariyle, dünyanın 120’den fazla ülkesinden direkt uçuşla gelinebilmektedir. Uçuşlarınız için İstanbul ve Ankara’daki havaalanlarını seçmeniz durumunda yüksek hızlı tren (YHT) ile kolayca Eskişehir’e ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Brüksel’den Eskişehir havaalanına yapılan direkt uçuşlarla Eskişehir’e gelebilirsiniz. Havaalanından Eskişehir’e veya Eskişehir havaalanından otelinize transfer istemeniz durumunda size yardımcı olmaktayız.

Eskişehir’de Nasıl konaklarım?

Eskişehir, turistik bir şehir olmasından dolayı konaklama açısından da oldukça çeşitli imkânlar sunmaktadır. Birçok ünlü otel zincirinin tesisleri bulunan Eskişehir’de konaklama tercihinize göre seçenekleri değerlendirme şansımız bulunmaktadır. Siz gelmeden önce seçenekler size sunulacak ve sizin için ideal olan tesis seçilerek konaklama işlemleriniz kolaylıkla çözümlenecektir.